Իսրայելի պաշտպանության նախարարը հրաժարական է տվել և հեռացել քաղաքականությունից
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Մոշե Յաալոնը հայտարարել է իր հրաժարականի և քաղաքականությունւից հեռանալու մասին։ Համապատասխան հաղորդագրությունը նա տեղադրել է «Twitter»–ի իր էջում։
«Այսօր առավոտյան ես տեղեկացրել եմ վարչապետին այն մասին, որ նրա հանդեպ վստահության բացակայության պատճառով ես հեռանում եմ կառավարությունից և Քնեսեթից, ինչպես նաև դադարեցնում եմ քաղաքական գործունեությունը»,–գրել է Յաալոնը։
Ավելի վաղ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն երկրի ՊՆ ղեկավարի պաշտոնում առաջարկել էր «Մեր տուն՝ Իսրայել» կուսակցության ղեկավար Ավիգդոր Լիբերմանի թեկնածությունը։

Министр обороны Израиля заявил о своей отставке и об уходе из политики
Министр обороны Израиля Моше Яалон заявил о своей отставке и об уходе из политики. Соответствующее сообщение он разместил на своей странице в «Twitter», передает ТАСС.
«Сегодня утром я проинформировал премьер-министра о том, что в связи с отсутствием доверия к премьер-министру я ухожу из правительства и Кнессета, а также начинаю перерыв в политической деятельности», – написал Яалон.
В середине этой недели премьер-министр Биньямин Нетаньяху предложил пост министра обороны главе партии русскоязычных израильтян «Наш дом – Израиль» Авигдору Либерману.
«Нетаньяху проинформировал министров, что предложил Либерману портфели министров обороны и абсорбции в расширяющейся коалиции», – сообщила в среду газета «Haaretz».