Սիրիայում ահաբեկչությունների շարք է տեղի ունեցել
Սիրիական երկու քաղաքում՝ Ջաբլում և Տարտուսում, ահաբեկչությունների շարք է տեղի ունեցել։ Կատարվածի հետևանքով ավելի քան 100 մարդ էզոհվել։
«ria.ru»–ի փոխանցմամբ՝ Ջաբլում (Լաթաքիայի շրջանում) պայթյուններից մեկը որոտացել է ավտոկայանի և պետական էներգետիկ ընկերության շենքի միջև, երկրորդը՝ քաղաքի մուտքի մոտ։ Ավելի ուշ մահապարտն իրեն պայթեցրել է տեղի հիվանդանոցի շտապօգնության բաժանմունքում։
Դրանից հետո հայտնի է դարձել զինյալների կողմից Տարտուսը գրոհելու մասին, որն իր մեծությամբ երկրորդ նավահանգիստն է։ Այստեղ նույնպես ահաբեկչություններն իրականացվել են ավտոկայանի մոտ, դրանցից մեկը՝ լցակայանի մոտ։

В Сирии произошла серия терактов
Серия взрывов прогремела в двух сирийских городах – Джабле и Тартусе, жертвами терактов стали более ста человек, сообщает РИА «Новости».
По данным источника, один из трех взрывов в Джабле (провинция Латакия) произошел между автовокзалом и зданием государственной энергокомпании, еще один – на въезде в город. Позднее смертник взорвал себя в отделении скорой помощи в местной больнице.
После этого стало известно о нападении боевиков на Тартус – второй по величине порт страны. Здесь теракты также произошли у здания автовокзала, при этом один из взрывов прогремел рядом с заправкой.