Իսրայելը վերազինելու է ադրբեջանական տանկերը
Ինչպես հաղորդում է «Aze.az»-ը'  ադրբեջանական կողմի և իսրայելական ընկերության միջև արդեն համաձայնագիր է հաստատվել։
Նախքան այս համաձայանգրի հաստատումը՝ «Elbit» ընկերությունը փորձարկման ընթացքում արդեն Ադրբեջանում մի քանի տանկ է վերազինել։ Տանկերի վրա թարմացվել են հրաձգային հսկիչ համակարգերն ու զրահը։  Սրան զուգահեռ՝ Նախիջևանում ևս մի քանի տանկերի հրաձգային հսկիչ համակարգերը վերազինել է «ASELSAN» ընկերությունը։ Նախապատվությունը տրվել է «Elbit»-ի առաջարկներին։
Իսրայելի պաշտպանական արդյունաբերության խոշորագույն «Elbit Systems» ընկերության ներկայացուցչությունն Ադրբեջանում բացվել է 2009թ. սեպտեմբերին՝ «Elbit Systems of Azerbaijan» անվանմամբ։

Израиль модернизирует азербайджанские танки
Как сообщают азербайджанские СМИ, соглашение между компанией и азербайджанской стороной по поводу модернизации азербайджанских танков уже достигнуто.
До этого в рамках тестирования «Elbit» провела в Азербайджане модернизацию нескольких танков. У этих танков были обновлены стрелково-контрольные системы и броня. Параллельно с этим модернизацию стрелково-контрольных систем нескольких танков в Нахиджеване проводила турецкая компания «ASELSAN». Предпочтение было отдано предложениям «Elbit».
Представительство самой крупной компании сектора оборонной промышленности Израиля «Elbit Systems» в Азербайджане было открыто в сентябре 2009 года под названием «Elbit Systems of Azerbaijan».