Ճապոնիայում անտառում ծնողների կողմից լքված երեխան հայտնաբերվել է
Ուշագրավ դեպք է տեղի ունեցել Ճապոնիայի Հոկայդոյում, որտեղ, ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը, ոստիկաններին հաջողվել է գտնել ծնողների կողմից անտառում լքված 7-ամյա երեխային։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ մայիսի 28-ին տղայի ծնողները երեխային պատժելու նպատակով դուրս են հանել նրան մեքենայից՝ փոքրիկին թողնելով ամայի անտառային ճանապարհի վրա։ Որոշ ժամանակ անց նրանք վերադարձել են երեխայի հետևից, սակայն տղան անհետացել էր։ Երեխային գտնելու համար ծնողները ստիպված էին դիմել ոստիկանություն, որի աշխատակիցները 6 օր անց հայտնաբերել են երեխային ազգային պաշտպանության ուժերի ուսումնական հրաձգարանում, որտեղ երեխան անցկացրել է մոտ 1 շաբաթ՝ պարզապես սպասելով և ջուր խմելով։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հայտնաբերման պահին երեխան բավականին աշխույժ տեսք ուներ, իսկ տեսանելի որևէ վնասվածք բացակայում էր։

В Японии найден оставленный родителями в лесу ребенок
По предварительным данным, сотрудникам полиции японской префектуры Хоккайдо удалось найти 7-летнего мальчика, 6 дней назад оставленного родителями в наказание в лесу.
Схожий по приметам малолетний ребенок был обнаружен в районе поселка Сикабэ. По данным полиции, мальчик выглядит бодро, видимых травм у него не наблюдается, сообщает ТАСС.
Сотни полицейских, пожарных и военнослужащих в течение шести суток прочесывали лес в поисках бесследно пропавшего 7-летнего мальчика. Вечером 28 мая его родители наказали его за плохое поведение, высадив из машины на пустынной лесной дороге. Вскоре они вернулись за ребенком, но тот исчез. Как выяснилось, все эти дни ребенок провел в одной из построек на учебном полигоне национальных сил самообороны, где просто ждал и пил воду, которой там было в избытке.