ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցով Սանկտ Պետերբուրգում եռակողմ գագաթաժողով կանցկացվի
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով Սանկտ Պետերբուրգում եռակողմ գագաթաժողով կանցկացվի։ Այդ մասին, «ria.ru»–ի փոխանցմամբ, հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարարությունը։
ՌԴ արտաքին գերատեսչության կայքում հրապարակված հաղորդագրությունում ասվում է, որ այսօր ՌԴ փոխարտգործնախարար Գրիգորի Կարասինն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպան Ժան-Մորիս Ռիպերին և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Պիեր Անդրիոյին:
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Ուկրաինայում ճգնաժամի կարգավորմանն ուղղված միջազգային ջանքերի հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև Սանկտ Պետերբուրգում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով եռակողմ գագաթաժողովի նախապատրաստումը»,- նշել է ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ չհստակեցնելով հանդիպման ժամկետները:

В Санкт-Петербурге пройдет саммит по карабахскому урегулированию
Трехсторонний саммит по урегулированию ситуации в Нагорном Карабахе готовится в Санкт-Петербурге. Как передает РИА «Новости», об этом говорится в заявлении МИД России.
В сообщении, опубликованном на сайте российского внешнеполитического ведомства, говорится, что в четверг замминистра иностранных дел России Григорий Карасин принял посла Франции Жана-Мориса Рипера и сопредседателя Минской группы ОБСЕ с французской стороны Пьера Андрие.
«В ходе беседы обсуждались вопросы, связанные с международными усилиями по разрешению кризиса на Украине, а также подготовка к трехстороннему саммиту по нагорно-карабахскому урегулированию в Санкт-Петербурге», – отмечает МИД РФ, не уточняя сроков встречи.