Օբաման պաշտոնապես հայտարարել է, որ սատարում է Քլինթոնին
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման առաջին անգամ պաշտոնապես հայտարարել է, որ նախագահական ընտրություններում սատարում է դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնին։
Սենատոր Բերնի Սանդերսը նախկին պետքարտուղարին ընդունել է իբրև դեմոկրատների միակ թեկնածու և հայտարարել Դոնալդ Թրամփի դեմ Հիլարիի հետ համագործակցելու իր մտադրության մասին։
«Россия 24»–ի փոխանցմամբ՝ նախօրեին Սանդերսը Սպիտակ տանը հանդիպել է Օբամայի հետ։
Օբամայի աջակցությունը ստացած Քլինթոնն էլ խորհուրդ է տվել Թրամփին ջնջել «Twitter»–ի իր օգտահաշիվը. նրա այդ հորդորը մի քանի ժամվա ընթացքում 270 հազ ռեթվիթ է հավաքել։
Թրամփն, ի պատասխան, հետաքրքրվել է, թե որքան ժամանակ է պահանջվել Քլինթոնից այդ թվիթը շարադրելու համար։ Բացի այդ, հետաքրքրվել է, թե ուր են 33 հազ էլեկտրոնային նամակները՝ նկատի ունենալով հայտնի սկանդալը։

Обама официально заявил о поддержке Клинтон на выборах
Президент США Барак Обама впервые официально заявил о поддержке кандидата от Демократической партии Хиллари Клинтон на выборах главы государства, передает «Россия 24».
Сенатор Берни Сандерс, в свою очередь, признал Клинтон кандидатом от партии и заявил о намерении сотрудничать со своей теперь уже бывшей соперницей в борьбе против Дональда Трампа.
Получившая поддержку однопартийцев Клинтон посоветовала Трампу удалить свой аккаунт в «Twitter». Ее запись «Удали свой аккаунт!» стала рекордно популярной, набрав за пять часов более 270 тысяч ретвитов.
В ответ Трамп поинтересовался, сколько времени у Клинтон заняло сочинение такого твита, а также куда она дела 33 тысячи уничтоженных электронных писем, имея в виду скандал с перепиской.