Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա ԼՂ խնդրով եռակողմ գագաթաժողով
Հունիսի վերջին Սանկտ Պետերբուրգում ԼՂ խնդրի կարգավորման հարցով տեղի կունենա եռակողմ գագաթաժողով՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Սերժ Սարգսյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ: Այս մասին հաղորդում է ՌԴ ԱԳՆ-ում «izvestia.ru»–ի աղբյուրը։
Ավելի վաղ գագաթաժողովի անցկացման մասին տեղեկատվությունը հայտնվել էր ՌԴ արտաքին գերատեսչության կայքում։ Նշվել էր, որ հանդիպման հնարավորությունն ու նախապատրաստումը քննարկել են ՌԴ փոխարտգործնախարար Գրիգորի Կարասինը և ՌԴ–ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժան–Մորիս Ռիպերը։
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Ուկրաինայում ճգնաժամի կարգավորմանն ուղղված միջազգային ջանքերի հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև Սանկտ Պետերբուրգում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդրով եռակողմ գագաթաժողովի նախապատրաստումը»,- նշել էր ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ չհստակեցնելով հանդիպման ժամկետները:

В конце июня в Санкт-Петербурге пройдет саммит по Нагорному Карабаху
Трехсторонний саммит с участием Владимира Путина, Ильхама Алиева и Сержа Саргсяна планируется провести в Санкт-Петербурге в конце июня. Об этом сообщил источник в Министерстве иностранных дел РФ.
«Встреча президентов РФ, Азербайджана и Армении пройдет в Санкт-Петербурге, запланирована на конец июня», – приводит его слова агентство «РИА Новости».
Информация о проведении саммита ранее появилась на официальном сайте ведомства. Сообщалось, что возможность встречи и подготовку к ней обсудили статс-секретарь, заместитель министра иностранных дел Григорий Карасин и посол Франции в России Жан-Морис Рипер.