Էրդողանը նամակ է գրել Պուտինին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նամակ է գրել Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինին, որում ՌԴ քաղաքացիներին շնորհավորել է արդեն անցած Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ՝ ցանկանալով, որ ռուս–թուրքական հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրանան։
«Մեծարգո՛ պարոն Պուտին,
Ամբողջ թուրք ժողովրդի անունից, ի դեմս Ձեզ, շնորհավորում եմ բոլոր ռուսաստանցիներին Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ, նաև ցանկանում, որ առաջիկայում ՌԴ և Թուրքիայի հարաբերություններն արժանի մակարդակի հասնեն»–Էրդողանի խոսքն է մեջբերում РИА «Новости»–ն։
Իր հերթին Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևին հղած նամակում հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկու երկրների միջև համագործակցությունն ու հարաբերությունները կհասնեն այնպիսի մակարդակի, որն անհրաժեշտ է իրենց ժողովուրդների ընդհանուր շահերի համար:
Հիշեցնենք՝ ՌԴ և Թուրքիայի հարաբերությունները ճգնաժամ են ապրում 2015թ. նոյեմբերից, երբ թուրքական կործանիչը Սիրիայի երկնքում խոցեց հակաահաբեկչական արշավին մասնակցող ռուսական Սու–24 ռմբակոծիչը։ Կատարվածի համար Թուրքիան այդպես էլ ներողություն չխնդրեց։

Эрдоган написал Путину письмо
Президент Турции Реджеп Эрдоган написал письмо российскому лидеру Владимиру Путину, передает РИА «Новости».
Как отмечается, в письме Эрдоган поздравил россиян с прошедшим Днем России и пожелал, чтобы отношения между Москвой и Анкарой вышли на «заслуженный уровень».
«Многоуважаемый господин Президент! От имени всего турецкого народа в Вашем лице поздравляю всех россиян с Днем России, а также желаю, чтобы в предстоящем времени отношения между Россией и Турцией вышли на заслуженный уровень», – говорится в тексте поздравительного письма.
Между тем отмечается, что премьер-министр Турции Бинали Йылдырым в письме своему коллеге Дмитрию Медведеву выразил надежду на то, что «в предстоящее время сотрудничество и отношения между нашими странами достигнут уровня, который необходим для общих интересов наших народов».