Վորոնեժի կենդանաբանական այգուց գողացել են կանաչ կապկին
Կենդանու անհետացման մասին իրավապահ մարմիններին է հայտնել կենդանաբանական այգու տնօրենը։ Քրեական գործ է հարուցվել։
Նախնական տվյալներով՝ կասկածյալը վանդակ է սողոսկել՝ կոտրելով տանիքը։ Պատճառված վնասն այժմ պարզվում է։ Տարվում են որոնողական աշխատանքներ։
Կենդանաբանական այգու տնօրեն Անդրեյ Շեստոպալովն էլ իր հերթին հայտարարել է, որ գողացված ձագուկ Սիման դյուրահավատ է և ձեռնասուն։ Նրան կարող է վտանգ սպառնալ խնամքի անհրաժեշտ պայմաների և սննդի բացակայության պատճառով։
«Եթե մարդը պրոֆեսիոնալ չէ, ապա կենդանու կյանքին կարող է վտանգ սպառնալ»,– հաղորդել է կենդանաբանական այգու տնօրենը։

Из Воронежского зоопарка украли зеленую мартышку
Из Воронежского зоопарка украли годовалого детеныша зеленой мартышки, сообщает ТАСС со ссылкой на Главное управление МВД России по региону.
С заявлением о хищении животного в правоохранительные органы обратился директор зоопарка. Возбуждено уголовное дело.
По предварительной информации, подозреваемый проник в клетку через крышу, взломав ее. Сумму ущерба в настоящее время устанавливают, ведутся поиски похитителя.
Директор зоопарка Андрей Шестопалов, со своей стороны, заявил, что похищенный детеныш Сима – доверчивый и ручной. Ему может грозить опасность из-за необходимых особых условий содержания и питания.
«Если человек не профессионал, то, конечно, здесь может быть угроза жизни животного», – сообщил директор зоосада.