Պուտինը նախընտրում է յոգայի մարզումներին կողքից հետևել
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ նախընտրում է յոգայի մարզումներին կողքից հետևել։ Այս մասին հայտնում է ТАСС–ը։
«Գիտեք, ես նախընտրում եմ յոգան դիտել կողքից և շատ եմ նախանձում նրանց, ովքեր դրանում ինչ–որ նշանակալի արդյունքների են հասնում, իսկապես, շատ եմ նախանձում»,– պատասխանել է Պուտինը հնդկաստանցի լրագրողի հարցին։
Նա հավելել է, որ Ռուսաստանում սիրում են հնդկական մշակույթը, և «ՌԴ–ն, հավանբար, միակ երկիրն է, որտեղ վճարովի հեռուստաալիք կա, որը մշտապես հնդկական ֆիլմեր է ցուցադրում»։
«gazeta.ru»–ն հիշեցնում է՝ անցած ամառ Պուտինը Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ հանդիպմանն ասել էր, որ կփորձի յոգայով զբաղվել։ Նա նաև նշել էր, որ յոգայի ճանապարհն սկսել է հոգեպես կատարելագործվելով։

Путин предпочитает смотреть на йогу со стороны
Президент России Владимир Путин признался, что завидует тем, кто сумел достичь результатов в занятии йогой. Таким образом он ответил на вопрос индийского журналиста на встрече с главами мировых информационных агентств о том, начал ли он сам практиковаться в этом занятии, сообщает ТАСС.
«Вы знаете, я предпочитаю на йогу смотреть со стороны и очень завидую тем, кто достигает здесь каких-то заметных результатов, реально очень завидую», – сказал Путин, отметив, что «иногда смотришь – и не веришь своим глазам».
Президент РФ подчеркнул, что в России очень любят индийскую культуру. «У нас единственная страна, наверное, в которой есть платный канал, где постоянно гоняют индийские фильмы», – заметил российский лидер.
Комментируя же российско-индийские отношения, Путин добавил, что они имеют очень давние корни.
Напомним, что в июле прошлого года на встрече в Уфе с премьер-министром Индии Нарендрой Моди глава российского государства пообещал ему попробовать заняться йогой в меру своей спортивной подготовки.