Մոտ 600 լրագրող է հավատարմագրվել Հռոմի պապի հայաստանյան այցը լուսաբանելու համար
Մոտ 600 լրագրող է հավատարմագրվել՝ լուսաբանելու համար Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի այցը Հայաստան: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության «Twitter»-ի էջից։
Հիշեցնենք՝ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի այցը Հայաստան կմեկնարկի հունիսի 24-­ին: Այցի շրջանակներում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում տեղի կունենա պաշտոնական դիմավորման արարողություն, որից հետո սրբազան քահանայապետը կմեկնի Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին։ Մայր Տաճարում տեղի կունենա Բարիգալստյան` «Հրաշափառի» արարողությունը:
Նույն օրը երեկոյան պոնտիֆիկոսը հանդիպում կունենա Սերժ Սարգսյանի, ապա՝ ՀՀ իշխանությունների, հասարակության և դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների հետ:
Այցի առաջին օրը կամփոփվի Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնում կայանալիք՝ Հռոմի պապի և Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիպմամբ:
Հունիսի 25-­ի առավոտյան Ֆրանցիսկոս պապը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր և թանգարան:

Для освещения визита Папы Римского в Армению аккредитованы около 600 журналистов
Для освещения визита Папы Римского Франциска в Армению аккредитованы около 600 журналистов, сообщается на официальной странице МИД РА в «Twitter».
Напоним, что визит Папы Римского в Армению начнется 24-го июня. Официальная церемония встречи состоится в ереванском аэропорту «Звартноц», после которой глава Римско-католической церкви отправится в Первопрестольный святой Эчмиадзин.
В Кафедральном Соборе Эчмиадзина состоится торжественная церемония приветствия.
В тот же день вечером запланирована встреча понтифика с Сержем Саргсяном, а затем – с представителями властей РА, общества и дипломатического корпуса.
Первый день визита завершится встречей Папы Римского Франциска с католикосом Гарегином II.
Утром 25-го июня Папа Римский Франциск посетит мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян Цицернакаберд и Музей-институт геноцида.