Վարդան Օսկանյան. «ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄԸ պատրաստ է բոլոր տեսակի զարգացումներին» (տեսանյութ)
Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքի «Խոսքի իրավունք» հաղորդաշարի հյուրն է ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը։
Նա ընդգծել է, որ ՀԱՄԱԽՄԲՄԱՆ համար իշխանափոխությունը միջոց է, իսկ գլխավոր նպատակը երկրում արմատական փոփոխություններ անելն է։
–Ցանկացած քաղաքական ուժ, ով իր առջև նման խնդիր է դրել, պետք է լինի իշխանության, որ կարողանա իր ծրագրերն իրականացնել,–հավելել է Վ. Օսկանյանը։
–Ամեն ինչ կանենք, որ առանցքային քաղաքական բևեռ դառնանք և ժողովրդի համար լինենք հուսալի հավակնորդ նոր իշխանություն ձևավորելու։ 2 ծրագիրն էլ ունենք՝ ինչպես հասնել իշխանափոխության և ինչ քայլեր ձեռնարկել իշխանափոխությունից հետո։
Վ. Օսկանյանը նաև ընդգծել է, որ ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄԸ պատրաստ է բոլոր տեսակի զարգացումներին։
–Իհարկե, մեր խնդիրն է ընտրություններով հասնել իշխանափոխության. առանձին թե կոալիցիաներով՝ դա ժամանակը ցույց կտա։ Բայց մենք պատրաստ ենք նաև ֆորսմաժորային իրավիճակների և հետընտրական գործընթացների,–ընդգծել է ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահը։

Вардан Осканян: ««Консолидация» готова к любого рода развитиям» (видео)
Гостем программы «Право голоса» на Втором армянском телеканале стал председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян.
В ходе телепередачи он отметил, что для «Консолидации» смена власти является средством, главная же цель – достижение коренных изменений в стране.
«Любая ставящая перед собой подобную цель политическая сила должна обладать властью, чтобы реализовывать свои программы, – сказал Осканян. – Мы сделаем всё, чтобы стать главным политическим полюсом и надежным для общества претендентом на формирование новой власти. У нас есть обе программы – как добиться смены власти и какие шаги предпринять после этого».
Осканян также подчеркнул, что «Консолидация» готова к любого рода развитиям.
«Конечно же, наша задача – добиться смены власти посредством выборов. Будет ли это отдельно или в коалиции, покажет время. Но мы готовы также к форс-мажорным ситуациям и поствыборным процессам», – добавил председатель партии «Консолидация.