Վրաստանի ԱԳՆ. «Պերևիից ռուսական սահմանապահների դուրսբերման մասին հայտարարությունը ցինիկ է»
Վրաստանի ԱԳՆ-ի կարծիքով՝ Պերևիից ռուս սահմանապահների դուրսբերման վերաբերյալ ՌԴ ԱԳ նախարարության հայտարարությունը հանցագործ քաղաքականության ծայրահեղ ցինիկ շարունակություն է։
Ինչպես տեղեկացնում է «Gazeta.ru»-ն՝ հոկտեմեբերի 19-ի երեկոյան ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարել է Վրաստանի ԱԳ նախարար Նինո Կալանաձեն։
-Այն փաստը, որ ՌԴ ԱԳՆ-ն այդ հայտարարությունն արել է Դովիլում Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի և Գերմանիայի առաջնորդների հանդիպումից հետո, ապացուցում է այն կասկածը, որ այդ քայլը նախատեսված էր Դովիլում կոշտ քննադատությունից խուսափելու և աշխարհի առաջ որպես քաղաքակիրթ գործընկեր հանդես գալու համար,-հայտարարել է Կալանաձեն։

МИД Грузии: «Заявление о выходе российских пограничников из Переви цинично»
По мнению МИД Грузии, заявление внешнеполитического ведомства России об упразднении в селе Переви поста российских пограничников является крайне циничным продолжением преступной политики.
Как сообщает «Gazeta.ru», об этом на проведенной сегодня вечером пресс-конференции заявила заместитель министра иностранных дел Грузии Нино Каландадзе.
«Тот факт, что МИД России сделал это заявления после встречи лидеров России, Франции и Германии в Довиле, подтверждает то подозрение, что этот шаг был рассчитан лишь на то, чтобы избежать жесткой критики в Довиле и предстать перед миром, как цивилизованный партнер», - заявила Каландадзе.