Ինքնաթիռի հնդիկ ուղևորին ձերբակալել են սելֆիի համար բորտուղեկցորդուհուն հետապնդելու համար
Դամամայից Մումբայ չվերթ իրականացնող «Jet Airways» ավիաընկերության ինքնաթիռի 29–ամյա ուղևորին ձերբակալել են այն բանի համար, որ վերջինս ստիպել է բորտուղեկցորդուհուն իր հետ սելֆի անել։ Աղջիկը հայտարարել է, որ տղամարդը հետապնդել է իրեն ողջ թռիչքի ընթացքում և փորձել ուժ գործադրել։ Այս մասին փոխանցում է «Mashable»–ը։
Հուսահատվելով, որ չի կարողանում արժանանալ բորտուղեկցորդուհու ուշադրությանը՝ 29–ամյա հնդիկը գնացել է զուգարան և ծխել։ Դա արդեն չի վրիպել օդանավի անձնակազմի աչքից, և վերջիններս տղամարդուց խլել են կրակայրիչը։
Մումբայում վայրէջք կատարելուց հետո խուլիգանին ձերբակալել են։ Նրան մեղադրել են այլ ուղևորների կյանքը վտանգելու, կնոջ վրա հարձակվելու և անվտանգության կանոնները խախտելու մեջ։ Բացի այդ, ոստիկանությունը հետաքննում է, թե ինչպես է Հնդկաստանի քաղաքացուն հաջողվել օդանավ բարձրանալ կրակայրիչով։

Авиапассажира из Индии арестовали за принуждение стюардессы к совместному селфи
29-летний пассажир самолета компании «Jet Airways», который летел из Даммама в Мумбаи, был арестован за то, что принуждал стюардессу сделать с ним селфи. Девушка заявила, что мужчина преследовал ее весь полет и пытался применить силу, сообщает «Mashable».
Отчаявшись добиться от стюардессы внимания, 29-летний индиец отправился в туалет и закурил. Это тоже не укрылось от внимания членов экипажа. Они отобрали у мужчины зажигалку.
После посадки в Мумбаи хулигана задержали. Ему предъявили обвинения в создании угрозы для жизни других пассажиров, нападении на женщину и нарушении правил безопасности. Кроме того, полиция расследует, каким образом гражданину Индии удалось пронести зажигалку на борт.