Պուտինն ու Էրդողանը զրուցել են 45 րոպե
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել, որը տևել է 45 րոպե։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն՝ թուրքական հեռուստաընկերությանը հղումով։ Թուրք նախագահին մոտ կանգնած աղբյուրների տվյալներով՝ զրույցը բավական «կառուցողական ու դրական» է եղել։
2015թ. նոյեմբերին Սիրիայում ռուսական Սու–24 ինքնաթիռի՝ թուրքական կործանիչով խոցումից հետո դա երկու երկրների առաջին հեռախոսազրույցն էր, որը կայացավ Էրդողանի՝ Պուտինին ուղղված նամակից երկու օր հետո. նամակում Էրդողանը ներողություն էր խնդրում կատարվածի համար։

Путин и Эрдоган договорились о личной встрече
В ходе телефонного разговора президентов России и Турции Владимира Путина и Реджепа Эрдогана, длившегося около 45 минут, собеседники договорились о личной встрече, передает РИА «Новости» со ссылкой на турецкое телевидение.
По данным источников, близких к турецкому президенту, разговор был «очень продуктивным и позитивным».
Отметим, что сстоявшийся разговор двух президентов стал первым после того, как истребитель ВВС Турции сбил российский бомбардировщик Су-24 в небе над Сирией в ноябре 2015 года.
Телефонный разговор состоялся через два дня после сообщения Кремля о получении российским президентом послания, в котором Эрдоган выражал сожаление в связи трагедией, повлекшей гибель пилота, и приносил свои извинения.