Թուրքիայի հետ սահմանին 200 կգ հերոին են առգրավել
Թուրքիայի հետ սահմանին բուլղարացի մաքսավորները 10 միլիոն դոլար արժողությամբ թմրանյութերի խմբաքանակ են առգրավել։ Այդ մասին, ՏԱՍՍ–ի փոխանցմամբ, հայտարարել է Բուլղարիայի գլխավոր դատախազության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռումյանա Արնաուդովան։ Նշվում է, որ թմրանյութը տեղափոխող մեքենան իրանական գրանցում ուներ և, փաստաթղթերի համաձայն, Հոլանդիա էր տեղափոխում 22 տոննա տոմատի մածուկ։ Իրավապահները հայտնաբերել են հերոինով լի 400 տուփ՝ ավելի քան 200 կիլոգրամ քաշով։
Դատախազությունը պահանջել է բացել բոլոր 44.000 տուփերը։ Բեռնատարի վարորդը ձերբակալվել է 72 ժամով։ Գործող օրենսդրության համաձայն՝ նրան սպառնում է մինչև 20 տարվա ազատազրկում և 1000-150 հազ դոլարի տուգանք։

На турецко-болгарской границе изъяли 200 кг героина
На границе с Турцией болгарские таможенники задержали партию наркотиков на 10 млн евро, передает ТАСС.
По словам представителя местной прокуратуры Румяны Арнаудовой, партия была замаскирована под томатную пасту. Грузовик, который перевозил наркотик, зарегистрирован в Иране.
Правоохранители обнаружили 400 коробок с героином весом 200 килограммов. Проверка грузовика продолжается: сотрудники таможни вскроют все 44 000 коробок, которые находятся в кузове.
Водитель большегруза задержан до выяснения обстоятельств произошедшего. Ему грозит до 20 лет тюрьмы и штраф от 100 до 150 тысяч евро.