Քենիացի կատաղած ոստիկանը գնդակահարել է իր 7 գործընկերներին
Կատաղության նոպայի ժամանակ քենիացի ոստիկանը գնդակահարել է իր 7 գործընկերներին։ Դեպքը տեղի է ունեցել Քենիայի հարավում գտնվող Կապենգուրիա մարզի ոստիկանական բաժանմունքում։
Աբդիհաքիմ Մասլահն առավոտյան աշխատանքի է մեկնել, հագել չալման՝ ամբողջովին ծածկելով դեմքը, այնուհետև սկսել գնդակահարել ընկերներին։ РИА «Новости»–ի փոխանցմամբ՝ նրանցից մի քանիսին էլ քենիացին պատանդ է վերցրել, ինչն էլ թույլ է տվել ենթադրել, որ բաժանմունքում տեղի ունեցածն արմատական «Աշ շաբաբ» խմբավորման ծայրահեղականի ձեռքի գործն է։
Ավելի ուշ պարզվել է, որ չալմայով կրակ բացածն ինքն էլ ոստիկան է, որին էլ ոչնչացրել են հաստատությունը գրոհած իրավապահները։ Առայժմ պարզ չէ՝ ինչն էր նրան դրդել նման քայլի։

Взбесившийся кенийский полицейский застрелил семерых коллег
Кенийский полицейский в приступе ярости убил семерых коллег. Это произошло в полицейском участке в провинции Капенгурия на западе страны, сообщает РИА «Новости».
Абдихаким Маслах пришел утром на работу, надел тюрбан, полностью скрывавший лицо, а затем начал стрелять по своим коллегам. Нескольких из них он взял в заложники. Это позволило предположить, что к инциденту в полицейском участке причастен экстремист из радикальной группировки «Аш-Шабаб».
Однако позже выяснилось, что это был находившийся в состоянии бешенства полицейский. Нападавший был убит при штурме отделения полиции.