ԻՊ–ն ստանձնել է գերմանական գնացքում տեղի ունեցած հարձակման պատասխանատվությունը
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը հայտարարել է, որ Բավարիայի Վյուրցբուրգում գնացքի ուղևորների վրա կացնով ու դանակով հարձակված աֆղանստանցին խմբավորման զինյալներից մեկն է։ Այս մասին հայտնում է «Ռոյթերը»՝ ԻՊ վերահսկողության տակ գտնվող «Ամակ» գործակալությանը հղումով։
Ավելի վաղ էլ հաղորդվել էր, որ անչափահասի տանը փաստաթղթեր են գտնվել, որոնք վկայում են նրա կապն ԻԼԻՊ–ի հետ, ինչպես նաև ահաբեկիչների դրոշը։
Զինյալը մի քանի մարդու է վիրավորել, որոնք հոսպիտալացվել են, իսկ կատարվածին ականատես եղած 14 հոգի էլ շոկի մեջ է գտնվում. նրանց հոգեբանական օգնություն են ցույց տալիս։

ИГ взяло ответственность за нападение на поезд в Германии
Террористическая группировка «Исламское государство» заявила, что афганец, напавший на пассажиров поезда в Баварии, был одним из боевиков группировки, передает агентство «Reuters» со ссылкой на подконтрольное ИГ информационное агентство «Амак».
Ранее сообщалось, что в комнате подозреваемого были обнаружены документы, которые свидетельствуют о его связи с ИГ, а также нарисованный от руки флаг группировки.
ЧП произошло в пригородном поезде, следовавшем со станции Тройхтлинген в Вюрцбург. Несовершеннолетний был вооружен топором и ножом. Он ранил нескольких человек в вагоне, они были госпитализированы.