«Bloomberg». «Պարզվում է՝ Թրամփն այնքան էլ հարուստ չէ, որքան ասում էր»
«Bloomberg» ֆինանսական տեղեկատվության հեղինակավոր մատակարարը Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի կարողությունը գնահատել է 3 միլիարդ ԱՄՆ դոլար։ Ընդ որում, ինքը գործարարը նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ ասել էր, որ իր կարողությունը գերազանցում է 10 միլիարդ ԱՄՆ դոլարը։
«Bloomberg»–ի գնահատականով՝ Թրամփին հաջողվել է վաստակել նախագահական մրցավազքի ընթացքում։ Մեկ տարի առաջ նրա ակտիվները, համաձայն գործակալության, կազմում էին 2,9 միլիարդ ԱՄՆ դոլար։ Դրա հետ մեկտեղ՝ միլիարդատիրոջ պարտքերը 350 դոլարից հասել են 630–ի։ Հիմնականում դա Վաշինգտոնի փոստի հին շենքի վերանորոգման գումարներն են, որոնցով Թրամփը պատրաստվում է համաշխարհային դասի հյուրանոց կառուցել։
Նշենք, որ Թրամփը պաշտոնապես դարձել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հանրապետական կուսակցությունից։ Նա հավաքել է անհրաժեշտ 1237 ձայնը։ Այս մասին հայտնում է տեղի ԶԼՄ–ն։
Նման որոշում են կայացրել Քլիվլենդում անցկացվող ազգային կուսակցական համագումարի պատվիրակները։ Հաղորդվում է, որ հաստատվել է ծրագիրը, համաձայն որի՝ կուսակցության ներկայացուցիչը կմասնակցի նախագահական ընտրություններին։

Дональд Трамп оказался не так богат, как говорил – «Bloomberg»
Авторитетный провайдер финансовой информации «Bloomberg» оценил состояние кандидата в президенты США от республиканцев Дональда Трампа в 3 млрд долларов. При этом сам бизнесмен во время предвыборной кампании говорил, что его состояние превышает 10 млрд долларов.
По оценке «Bloomberg», Трампу всё равно удалось заработать в ходе президентской гонки. Годом ранее его активы, по данным агентства, составляли $2,9 млрд. При этом долги миллиардера за прошедший год возросли с $350 млн до $630 млн – в основном ($170 млн) это заём на ремонт здания старого почтамта в Вашингтоне, из которого Трамп собирается сделать отель мирового класса.
Ране Трамп официально стал кандидатом в президенты США от Республиканской партии. Он набрал необходимые 1237 голосов, решение было принято делегатами проходящего в Кливленде национального партийного съезда. Сообщается, что была утверждена программа, с которой участник партии выйдет на президентские выборы.