Թրամփը քննադատել է Օբամային ԱՄՆ–ի հսկայական պարտքի համար
Հանրապետական կոսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը քննադատել է ներկայիս նախագահ Բարաք Օբամայի վարչակազմին տնտեսության վատ վիճակի համար։ Այս մասին հաղորդում է «Reuters»–ը։
«Տնտեսական եկամուտներն ավելի քան 4 հազար ԱՄՆ դոլարով նվազել են՝ սկսած 2000թ–ից. դա 16 տարի առաջ էր։ Մեր արտադրական առևտրային դեֆիցիտը հասել է ռեկորդային մակարդակի՝ գրեթե 800 ԱՄՆ դոլար մեկ տարվա ընթացքում։ Մենք դա կուղղենք։ Բյուջեի դեպքում էլ ամեն ինչ լավ չէ։ Նախագահ Օբաման համարյա թե կրկնապատկել է մեր ազգային պարտքը՝ ավելի քան 19 տրիլիոն ԱՄՆ դոլար, և այն աճում է»,–ասել է նա։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը պաշտոնապես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու է առաջադրվել Հանրապետական կուսակցությունից։

Трамп раскритиковал Обаму за огромный долг США
Кандидат в президенты США от партии республиканцев Дональд Трамп раскритиковал администрацию нынешнего президента Барака Обамы за плохое состояние экономики, сообщает «Reuters».
«Доходы домохозяйств снизились более чем на $4 тыс. в год начиная с 2000 года, это 16 лет назад. Наш производственный торговый дефицит достиг рекордного уровня – почти $800 млрд за один год, мы это исправим. С бюджетом не лучше. Президент Обама почти удвоил наш национальный долг – более чем до $19 трлн, и он растет», – сказал он.
Ранее сообщалось, что Трамп официально согласился выдвигаться в президенты США от Республиканской партии.