Նախագահի մամլո խոսնակը խուսափում է մեկնաբանել Ռոբերտ Քոչարյանի վերջին հարցազրույցը
Ինչպես հայտնի է, ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը «Մեդիամաքս» գործակալությանը օրերս հարցազրույց է տվել՝ անդրադառնալով ներքաղաքական կյանքին վերաբերող մի շարք հարցերի։ Նա մասնավորապես նշել է, որ քաղաքական մրցակցության դաշտում հնարավոր չէ միաժամանակ խաղացող և մրցավար լինել՝ ակնարկելով ՀՀԿ-ին և նրա ղեկավար, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին։
«7օր»-ը փորձել է ՀՀ նախագահի մամլո խոսնակ Արմեն Արզումանյանից ճշտել, թե ինչպե՞ս է  նա գնահատում Ռոբերտ Քոչարյանի պատասխանը։
Սկզբում Արմեն Արզումանյանը խնդրել է հարցը էլեկտրոնային փոստի միջոցով ուղարկել։ Նամակն ուղարկելուց հետո, երբ զանագահարել ենք նախագահի մամլո խոսնակի գրասենյակ՝ պարզելու, թե ինչ եղավ պատասխանը, մեզ ասել են, թե պատասխանի դեպքում իրենք կզանգահարեն։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է՝ պատասխան չլինի, գրասենյակի աշխատակիցն ասել է, թե չի կարող ասել՝ նշելով, որ երկու ժամվա ընթաքում կասի՝ կլինի՞ հարցի պատասխանը, թե՞ ոչ։ Նշված ժամանակահատվածից հետո մենք այդպես էլ Արզումանյանից որևէ պատասխան չստացանք։

Пресс-секретарь президента избегает комментировать интервью Роберта Кочаряна
Как известно, бывший президент РА Роберт Кочарян на днях дал интервью агентству «Медиамакс», коснувшись при этом некоторых вопросов  внутриполитической жизни  Армении. Он, в частности, отметил, что на арене политической конкуренции невозможно одновременно быть и игроком, и арбитром, намекая на РПА и ее руководителя - президента РА Сержа Саргсяна.
«7or» попытался выяснить у пресс-секретаря главы государства Армена Арзуманяна, как он оценивает ответ Роберта Кочаряна.
Вначале Армен Арзуманян попросил отправить вопрос по электронной почте. После того, как письмо было отправлено, мы позвонили в администрацию пресс-секретаря президента с тем, чтобы уточнить, почему не поступил ответ, однако нам сообщили, что при наличии ответа, они сами позвонят.
На вопрос о том, возможно ли, что ответа не будет, сотрудник администрации пресс-секретаря сказал, что не может ответить, добавив при этом, что в течение двух часов скажет, будет ли ответ или нет. Между тем, спустя два часа мы так и не получили ответа от А. Арзуманяна.