Սահակաշվիլին խոսել է Ջավախքի մասին
Վրաստանի նախագահ Միխաիլ Սահակաշվիլին կարծում է, որ նոր ճանապարհների կառուցումով աշխուժացել է հայաբնակ Ջավախքը։
-Այդ մարդիկ ամբողջությամբ կտրված էին Վրաստանի մնացած մասից։ Նախկինում նրանց համար ավելի հեշտ էր Երևան հասնել, ամբողջ մթերքը գնում էր Հայաստան, այդ մարդիկ վրացերենն ուսումնասիրելու անհրաժեշտություն չունեին, այդ պատճառով էլ դա նաև քաղաքական տեսանկյուն ունի,-ասել է Սահակաշվիլին։
Նրա խոսքերով' Ջավախք-Թբիլիսի նոր ճանապարհի կառուցումով Թբիլիսիի շուկաներում պանրի նոր տեսականի է հայտնվել։ Բացի դրանից, տարածաշրջանում նույն նախագծերի վրա աշխատում են հայերն ու ադրբեջանցիները, և ինչպես ասել է Սահակաշվիլին, նրանց միջև լիարժեք փոխհամաձայնություն և համագործակցություն է։
Նոր ճանապարհների կառուցման հաշվին Վրաստանում հայտնվել են բետոն արտադրող 36 նոր ձեռնարկություն և ասֆալտի 32 գործարան։

Саакашвили о Джавахке
Президент Грузии Михаил Саакашвили считает, что за счет строительства новых дорог оживился армянонаселенный регион Джавахк.
«Эти люди были полностью оторваны от остальной Грузии. Раньше им легче было добираться до Еревана, все продукты уходили в Армению, у этих людей не было потребности изучать грузинский язык, и поэтому все это имеет еще и политический аспект», - заявил президент Грузии.
По словам Саакашвили, благодаря новой дороге из Джавахка в Тбилиси, на рынках грузинской столицы появились новые сорта сыра. Кроме того, в регионе над одними проектами дружно работают армяне и азербайджанцы, и, как отметил Саакашвили, у них полное взаимопонимание и сотрудничество.
За счет строительства дорог в Грузии появились 36 новых предприятий по производству бетона и 32 асфальтовых завода.