ՌԴ–ում Ան-2–ի կործանման հետևանքով ողջ մնացածներ չեն հայտնաբերնել
Սիբիրի ավիացիոն որոնողա–փրկարարական կենտրոնի տնօրենի պաշտոնակատար Վլադիմիր Պլոտնիկովը հայտարարել է, որ կուզբասյան տայգայում Ան-2 ինքնաթիռի կործանման ժամանակ ողջ մնացածներ չեն հայտնաբերվել։ Ինքնաթիռն ամբողջությամբ ավերվել է և այրվել։ Այս մասին հաղորդում է РИА «Новости»–ն։
«Փրկարարները դեպքի վայրից զեկուցել են, որ ինքնաթիռն ավերվել է, ամեն ինչ այրվել է, կենդանի մնացածներ չկան»,– ասել է նա։
Պլոտնիկովը հստակեցրել է, որ փրկարարները տեղ են պատրաստում որոնողա–փրկարարական ուղղաթիռի վայրէջքի համար։ Ան-2 ինքնաթիռի կործանման վայրից ոչ հեռու վայրէջք են կատարելու օդանավեր՝ Միջպետական ավիացիոն կոմիտեի քննիչներով և ներկայացուցիչներով։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մի–8 ուղղաթիռով թռիչք կատարող փրկարարները հայտնաբերել էին անհետացած Ան-2 ինքնաթիռը, որը վթարի էր ենթարկվել լեռներում։

При крушении Ан-2 в России выжившие не обнаружены
И.о. директора Сибирского авиационного поисково-спасательного центра Владимир Плотников заявил, что при крушении самолет Ан-2 в кузбасской тайге выживших не обнаружили, самолет полностью разрушился и сгорел, передает РИА «Новости».
«Спасатели с места происшествия доложили — самолет разрушен, всё сгорело. Выживших нет», – сказал он.
Плотников уточнил, что спасатели готовят место для посадки поисково-спасательного вертолета. Неподалеку от места крушения Ан-2 будут садиться воздушные суда со следователями и представителями Межгосударственного авиационного комитета.