ԻԼԻՊ–ը ջիհադի կոչ է արել Ռուսաստանում (տեսանյութ)
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը 9–րոպեանոց տեսաուղերձ է հրապարակել, որում կոչ է անում ջիհադ սկսել Ռուսաստանում։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
«YouTube»–ում հրապարակված հոլովակում, որտեղ զինյալների մարզման կադրերն են, սպառնալիք է հնչում ռուսաստանցիների հասցեին և ուղերձ՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Դրանից հետո ջիհադի կոչ է արվում։
Փորձագետները դեռևս չեն պարզել տեսանյութի ծագումը, սակայն նշվում է, որ այն հրապարակվել է «Telegram»–ում, որից օգտվում են իսլամականները։
Ավելի վաղ էլ հաղորդվել էր, որ ԱԴԾ–ն հերքել է ՌԴ–ում պատրաստվող ահաբեկչության մասին տեղեկատվությունը։

«Исламское государство» призвало к джихаду в России (видео)
Террористическая группировка «Исламское государство» обратилась с девятиминутным видеообращением с призывом к джихаду в России, передает «Reuters».
В опубликованном на «YouTube» видеоролике с записью тренировок боевиков, в частности, содержатся угрозы в адрес россиян и обращение к президенту страны Владимиру Путину, после чего следует призыв к джихаду.
Экспертам на данный момент не удалось определить происхождение видеозаписи, однако отмечается, что она была опубликована с аккаунта в «Telegram», которым пользуются боевики ИГ.