Ավելի քան 20 մարդ անհետ կորած է համարվում Հնդկաստանում կամրջի փլուզման հետևանքով
Մոտավորապես 22 մարդ համարվում է անհետ կորած Հնդկաստանի Մումբայ մայրուղու կամրջի փլուզման հետևանքով, որը տեղի է ունեցել անցյալ գիշեր հորդառատ անձրևների պատճառով։ Այս մասին հաղորդում է NDTV հեռուստաալիքը։
Ականատեսների խոսքերով՝ հզոր տարափից հեղեղված Սավրիթի գետը ողողել է կամրջի հենարանը, ինչը հանգեցրել է դրա փլուզմանը։ Այդ ժամանակ կամրջի վրա մի քանի մեքենաներ են եղել և 2 ավտոբուս, որոնք հայտնվել են ջրում։ Ինչպես հստակեցնում է հեռուստաալիքը, կամուրջը կառուցվել էր ավելի քան 70 տարի առաջ։
Ականատեսները պատմել են, որ հզոր հոսքը տարել է փրկվել փորձող մարդկանց։ Տուժածների հստակ թիվը պարզ չէ։ Հաղորդվում է, որ այն կարող է աճել։

Более 20 человек пропали без вести после обрушения моста в Индии
Около 22 человек считаются пропавшими без вести при обрушении моста на шоссе Мумбаи-Гоа в Индии, которое произошло минувшей ночью из-за мощных ливней, передает «Gazeta.ru».
По словам очевидцев, река Савитри, разлившаяся от мощных ливней, подмыла опору моста, что привело к его обрушению. Тем временем на мосту находились несколько автомобилей и два автобуса, которые оказались в воде. Как уточняет телеканал, мост был построен более 70 лет назад.
Свидетели рассказали, что мощный поток уносил пытавшихся спастись людей. Точное число пострадавших неизвестно. Сообщается, что оно может возрасти.