Ամերիկյան կինոակադեմիան վերընտրել է իր նախագահին
ԱՄՆ–ի կինեմատոգրաֆիական արվեստների և գիտության ակադեմիան վերընտրել է իր նախագահ Շերիլ Բուն Այզեքսին։ Այս մասին հայտնում է «Associated Press»–ը։ Գործակալությունից նշել են, որ Այզեքսը կղեկավարի ակադեմիան ևս մեկ տարի։
Նշվում է, որ հենց Այզեքսն է ակադեմիայում ակտիվացրել բազմազանությունը խթանող մեթոդները։ Աղբյուրը հիշեցնում է՝ մեծ սկանդալ առաջացրեց այն փաստը, որ 2 տարի շարունակ «Օսկարի» դերասանական անվանակարգերում էին առաջադրվում միայն սպիտակամորթ դերասանները։ Սոցցանցերում տարածվել էր #OscarsSoWhite հեշթեգը։
Վերջերս ակադեմիան 683 նոր մասնակից է հրավիրել. կազմակերպության պոտենցիալ անդամներից 46%–ը կին է, 41%–ը՝ տարբեր փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներ։

Американская киноакадемия переизбрала своего президента
Академия кинематографических искусств и наук США переизбрала своего президента Шерил Бун Айзекс, сообщает «Associated Press». Как рассказали в академии, Айзекс будет руководить организацией еще год.
Именно Айзекс активизировала меры, направленные на повышение многообразия в академии. Громкий скандал разразился, когда в течение двух лет подряд в актерских номинациях на премию «Оскар» были представлены только белые артисты. В соцсетях, в частности, появился хештег #OscarsSoWhite.
Недавно академия пригласила 683 новых участника, из потенциальных членов организации 46% – женщины, 41% – представители различных меньшинств.