ԻՊ գրոհայինները սկսել են կատուներ օգտագործել մարդկանց հավաքագրելու նպատակով (լուսանկար)
«Իսլամական պետության» գրոհայինները սկսել են կատուներ օգտագործել իրենց շարքեր ավելի շատ մարդ ներգրավելու նպատակով։ Այս մասին գրում է «Muslimpress»–ը։
Խմբավորումը լուսանկար է հրապարակել, որում զինյալներից մեկի ձեռքին կատու կա։ Ասվում է, որ կենդանին ինքն է գնացել գրոհայինի մոտ և ցատկել նրա ձեռքին։
Այդկերպ զինյալները ցանկանում են իրենց հանդեպ սեր առաջացնել համացանցի օգտատերերի մոտ՝ ցույց տալով, որ այդքան էլ սարսափելի չեն, և նոր կողմնակիցներ հավաքագրել։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ԻՊ գրոհայինները ահաբեկիչների նոր սերունդ են պատրաստում. «Quilliam Foundation» հետազոտական կենտրոնի տվյալներով՝ ներկայումս իսլամակաների գրաված տարածքներում ավելի քան 50 երեխա կա Մեծ Բրիտանիայից և մոտ 31 հազ հղի կին։

Боевики ИГ начали использовать котят для вербовки (фото)
Боевики группировки «Исламское государство» начали использовать котят для того, чтобы смягчить свой имидж и привлечь больше сторонников, передает «Gazeta.ru».
Группировка опубликовала фотографию, на которой один из боевиков держит на руках котенка. В сообщении говорится, что котенок сам подбежал к террористу и запрыгнул на руки.
Таким образом, боевики хотят воспользоваться любовью пользователей интернета к кошкам, показать, что они «не такие страшные», и привлечь больше сторонников.
Ранее сообщалось, что боевики «Исламского государства» готовят новое поколение террористов. По информации исследовательского центра «Quilliam Foundation», в настоящее время на захваченных боевиками территориях находятся более 50 детей из Великобритании и примерно 31 тыс. беременных женщин.