Վթարի է ենթարկվել զինծառայողներ տեղափոխող մեքենան. կա զոհ
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայողի մահվան պատճառ հանդիսացած մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելու դեպքի առթիվ։
Նախնական տվյալներով՝ N զորամասի «ԳԱԶ 33081» մակնիշի ավտոմեքենան 2016 թվականի օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 11։15-ի սահմաններում, ճանապարհի ոլորանների հատվածում դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և վթարի ենթարկվել։
Վթարի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է մեքենայի թափքում գտնվող, նույն զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող Դավիթ Աշոտի Սաֆարյանը։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ վթարի պատճառները պարզելու ուղղությամբ։

В результате аварии погиб военнослужащий
В шестом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК Армении заведено уголовное дело по факту нарушения правил вождения или эксплуатации машин, ставшего причиной смерти военнослужащего. Об этом сообщают из пресс-службы Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, машина марки «ГАЗ 33081» N-ой воинской части 5 августа 2016 года в районе 11:15 на серпантинной части дороги выехала за пределы проезжей части и попала в ДТП.
Вследствие полученных в результате аварии телесных повреждений скончался находившийся в кузове машины военнослужащий той же воинской части Давид Ашотович Сафарян.
По данному делу заведено уголовное дело по признакам ч.2 ст. 377 УК РА. Предпринимаются необходимые следственные действия для выяснения причин случившегося.