Մայքլ Ջեքսոնը հետմահու ավելի շատ է վաստակել, քան շոու բիզնեսի մնացած բոլոր աստղերը
Փոփ երաժշտության արքա Մայքլ Ջեքսոնը մահվանից մեկ տարի հետո ավելի շատ է վաստակել, քան շոու բիզնեսի մնացած բոլոր մահացած աստղերը։ Այս մասին տեղեկացրել է «Forbes» ամսագիրը։
Ինչպես տեղեկացնում է «РИА Новости»-ն, մեկ տարվա ընթացքում Մայքլ Ջեքսոնը հետմահու վաստակել է 275 մլն դոլար։ Ֆինանսական հաջողության մեջ նրան չի հաջողվել համեմատվել միայն ամենահարուստ և ամենաազդեցիկ հաղորդավարուհի Օփրա Ուինֆրիի հետ։
Առաջին հնգյակում են նաև Էլվիս Պրեսլին (60մլն դոլար), «Մատանիների տիրակալ»-ի ստեղծող Ջոն Թոլկիենը (50 մլն դոլար), ծաղրանկարիչ Չարլզ Շուլցը (33 մլն դոլար) և Ջոն Լենոնը (17 մլն դոլար)։

Майкл Джексон после смерти заработал больше всех живых звезд шоу-бизнеса
Король поп-музыки Майкл Джексон, гибель которого потрясла армию его поклонников, за год после смерти заработал больше всех живых звезд шоу-бизнеса. Об этом сообщил журнал «Forbes».
Как сообщает «РИА Новости», за год, который завершится 31 октября, Майкл Джексон посмертно заработал 275 миллионов долларов. Шоумену не удалось сравняться в финансовом успехе только с самой богатой и влиятельной дивой экрана, миллиардершей Опрой Уинфри.
В первой пятерке традиционно фигурирует певец и актер Элвис Пресли с 60 миллионами заработка за минувший год, создатель «Властелина колец» Джон Толкиен (50 миллионов долларов), карикатурист Чарльз Шульц (33 миллиона долларов) и музыкант Джон Леннон (17 миллионов долларов).