Կապանում հիմնադրվեց ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության տարածքային կառույցը (ֆոտոշարք)
Օգոստոսի 24-ին Կապանում հիմնադրվեց ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության տարածքային կառույցը: Նախաձեռնող խմբի անդամներից ժողովին ներկա էր 145-ը, ովքեր Կապանի կառույցի խորհրդի նախագահ ընտրեցին Վարդան Հարությունյանին:
Հիմնադիր ժողովին մասնակցում էին ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը, կուսակցության խորհրդի համակարգող Անդրանիկ Թևանյանը, կուսակցության Երևանի «Կենտրոն» կառույցի ղեկավար Մանվել Անտոնյանը և «Երիտասարդների կողքին» ՀԿ նախագահ Աղվան Պողոսյանը:
Բանախոսներն իրենց ելույթներում անդրադարձան ՀՀ ներքին ու արտաքին քաղաքական խնդիրներին: Շոշափվեցին նաև կուսակցության կազմակերպչական հարցեր:

В Капане открылась территориальная структура партии «Консолидация» (фоторяд)
24 августа в городе Капан состоялось открытие территориальной структуры партии «Консолидация». В собрании приняли участие 145 членов инициативной группы партии, которые избрали председателем совета городской структуры «Консолидации» Вардана Арутюняна.
В учредительном собрании приняли участие председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян, координатор совета партии Андраник Теванян, руководитель ереванского офиса партии в административном округе Кентрон Манвел Антонян и председатель общественной организации «Рядом с молодежью» Агван Погосян.
Выступившие в ходе собрания участники мероприятия обратились ко внутри- и внешнеполитическим проблемам РА. Были также обсуждены организационные вопросы деятельности партии.