Ուսանողների կոչը ԱԺ բոլոր գիտակից քաղաքական ուժերին
ՀՀ կառավարության կողմից հավանության արժանացած «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մասինե ՀՀ օրենքի նախագծի հնարավոր ընդունման վերաբերյալ հայտարարություն.
Մենք' Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի թվով 64 ուսանողներս' տարբեր կուրսերից, որպես ապագա իրավաբան-մասնագետներ, մտահոգություն ենք հայտնում 23.09.2009թ. ՀՀ կառավարության կողմից հավանության արժանացած «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մասինե ՀՀ օրենքի նախագծի' իրավական և ժողովրդավարական պետության սկզբունքներին չհամապատասխանելու առնչությամբ: Նախագիծը ոչ միայն վտանգում է Հայաստանում առանց այդ էլ բազմապիսի խոչընդոտների հանդիպող քաղաքացիական հասարակության կայացմանը, այլև նպաստում է իշխանության և հասարակության միջև առկա անջրպետի առավել խորացմանը: Կարծում ենք, որ դա, առաջին հերթին, չի բխում կառավարության շահերից:
Կոչ ենք անում Ազգային ժողովի բոլոր գիտակից քաղաքական ուժերին գիտակցել պահի լրջությունը և դեմ քվեարկել օրինագծի ընդունմանը:

Призыв студентов ко всем сознательным силам Национального собрания
Заявление по поводу возможного принятия законопроекта «О внесении изменений и дополнений в закон РА «Об общественных организациях»», одобренного правительством РА
Мы, 64 студента разных курсов юридического факультета Ереванского государственного университета, как будущие юристы-специалисты выражаем обеспокоенность в связи с несоответствием между одобренным правительством Армении 23.09.2009г. законопроектом «О внесении изменений и дополнений в закон РА «Об общественных организациях»» и принципами правового и демократического государства. Законопроект не только ставит под угрозу становление гражданского общества в Армении, которое и без того встречает на своем пути множество препятствий, но и способствует повышению барьера, существующего между властью и обществом. Считаем, что это, в первую очередь, не в интересах правительства.
Призываем все сознательные политические силы Национального собрания осознать серьезность момента и проголосовать против принятия законопроекта.