Մեծ Բրիտանիայում հավաքարարին առաջարկում են տեղափոխվել Բուքինգեմյան պալատ
Բուքինգեմյան պալատում հավաքարարի օգնականի թափուր հաստիք կա։ Հարկավոր է աշխատել շաբաթը 5 օր, ամենամյա արձակուրդը՝ 33 օր։ Նոր աշխատակցի նախնական աշխատավարձը տարեկան 16 744 ֆունտ ստեռլինգ կլինի։ Առաջարկվում է բնակվել գործատուի տարածքում։
«Համարների հավաքումը կամ հյուրընկալության փորձն առավելություն կդիտվեն, բայց ոչ վճռորոշ գործոն։ Մենք ավելի շատ հետաքրքրված ենք թիմում աշխատելու ձեր հմտություններով։ Հաղորդակցական ձեր հմտությունները կնշանակեն, որ դուք կարող եք արդյունավետ կերպով հարմարվել ցանկացած իրավիճակի»,–ասվում է հայտարարության տեքստում։
Հեղինակները նաև նշել են, որ ապրելու ու սնվելու գումարը վճարելու է պալատի տերը։
Տնտեսական օգնականը պատասխանատու է լինելու պատմական սրահների ու կահույքի մաքրության համար։ Նրա պարտականությունների թվում են նաև այցերը Մեծ Բրիտանիայի թագավորական այլ պալատներ։

В Великобритании уборщику предлагают поселиться в Букингемском дворце
В Букингемском дворце открыта вакансия помощника по уборке. Работать придётся 5 дней в неделю, ежегодный отпуск – 33 дня. Начальной зарплатой нового сотрудника будет 16 744 фунтов стерлингов в год. Жить предполагается на территории работодателя, сообщает «Life».
«Уборка номеров или опыт гостеприимства будет плюсом, но не определяющим фактором. Мы больше заинтересованы в ваших выдающихся навыках работы в команде. Ваши коммуникативные навыки будут значить, что вы можете эффективно адаптироваться к любой ситуации», – отмечается в тексте объявления.
Авторы объявления отметили, что проживание и питание оплачиваются за счёт владельца дворца. Помощник по хозяйству будет отвечать за чистоту исторических залов и мебели. В обязанности также входят поездки в другие королевские замки по всей Великобритании.