Ամերիկացի բանկիրն իր քարտուղարուհուն 1 մլն դոլար է նվիրել
Ամերիկացի բանկիր Մայքլ Էրեյան ռուսաստանցի Մարինա Ռ.–ին ժառանգություն է կտակել, որը մեկ մլն դոլար է գնահատվում։ Վորոնեժցի աղջիկը ԱՄՆ–ում փորձաշրջան անցնելուց հետո նրա մոտ քարտուղարուհի է աշխատել, այնուհետև, չնայած 30 տարվա տարիքային տարբերությանը, նրանց հարաբերությունները բավական մտերմիկ են դարձել ու խորացել։
Շուտով պարզվել է, որ բանկիրն անբուժելի հիվանդ է։ Մարինան խնամում էր նրան մինչև վերջին պահը, և թաղումից անմիջապես հետո վերադարձել է ՌԴ։ Այնտեղ էլ պարզվել է, որ Մայքլը կտակ է կազմել, որում հիշատակվում է նաև նրա անունը։
Բացի Մարինայից՝ ժառանգություն է կտակվել նաև հանգուցյալի դստերը, քրոջն ու ընտանիքի ընկերուհուն։ Սակայն այս կանանց միջև վեճ է առաջացել կտակած գումարների չափի պատճառով. արդյունքում՝ միլիոնատիրոջ կին ծանոթը սպանել է նրա քրոջն ու դստերն, այնուհետև ինքնասպան եղել։ Այս մասին հայտնում է «Life»–ը։

Американский банкир завещал секретарше из Воронежа миллион долларов
Банкир из США Майкл Эрея оставил россиянке Марине Р. наследство, которое оценивается в миллион долларов. Девушка из Воронежа после стажировки в США пошла работать к нему секретаршей, а вскоре, несмотря на разницу в 30 лет, у них возникли тесные личные отношения, сообщает «Life».
Однако вскоре выяснилось, что банкир неизлечимо болен. Марина ухаживала за ним до последнего дня, а сразу после похорон своего любовника и работодателя уехала в Россию. Позже выяснилось, что Майкл составил завещание в том числе и в ее пользу.
Помимо Марины, в нем также были указаны его дочь, сестра банкира и подруга семьи. Однако между этими женщинами возник конфликт из-за завещанных сумм, и тогда приятельница миллионера Миа Шин убила его дочь и сестру, а затем покончила с собой,
Таким образом секретарша из Воронежа осталась единственной живой наследницей, получив от своего бывшего шефа дом с землей в Калифорнии. Общая стоимость недвижимости оценивается в миллион долларов.