Մեղուները ոստիկաններին քշել են բաժանմունքից
Փենսիլվանիա նահանգի Քարբոնդեյլ քաղաքի ոստիկանները ստիպված են եղել ժամանակավորապես լքել ոստիկանական բաժանմունքը այնտեղ առաջացած մեծ մեղվի փեթակի պատճառով։ Իրավապահ մարմնի աշխատակիցները մինչ այժմ չեն կարողանում վերադառնալ շենք՝ վախենալով, որ մեղուները կկծեն։ Նրանք տեղակայվել են քաղաքի տարբեր թաղամասերի շենքերում։
«The Times Tribune»–ի փոխանցմամբ՝ այն մասին, որ մեղուները գրավել են ոստիկանական բաժանմունքը, իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է Քարբոնդեյլի քաղաքապետ Ջասթին Թեյլորը։
Ոստիկանության աշխատակիցները նկատել են մեղուներին վաղ առավոտյան։ Միջատները տեղակայվել էին շենքի արտաքին պատի աղյուսներում եղած ճեղքերի մեջ։
Միջատներին շենքից քշելու համար իշխանությունները ստիպված են եղել դիմել մասնագետներին։ Բաժանմունքը վերաբացելու են միայն այն ժամանակ, երբ ոչ մի մեղու մնացած չլինի հաստատությունում։

Пчелы выселили полицейских из участка
Полицейские из американского города Карбондейл, штат Пенсильвания, были вынуждены временно покинуть участок из-за образовавшегося в нем большого пчелиного улья. Стражи порядка до сих пор не могут вернуться в свое здание из страха быть покусанными. Они разместились в других помещениях в разных районах города, сообщает «The Times Tribune».
О том, что пчелы «захватили» местный полицейский участок, написал у себя в «Facebook» мэр города Джастин Тэйлор.
Сотрудники полиции заметили пчел, придя на работу рано утром. Насекомые поселились в трещинах между кирпичами на наружной стене здания. Некоторые из них обосновались на уровне третьего этажа, остальные оккупировали первый, где расположен участок.
Чтобы выгнать насекомых из здания, властям пришлось обратиться к специалистам. Участок вновь откроют, только когда ни одной пчелы в помещении не останется.