Մեսսին հաղթական գոլ է հեղինակել Արգենտինայի հավաքական վերադառնալուց հետո (տեսանյութ)
Արգենտինայի հավաքականը հաղթել է Ուրուգվայի հավաքականին ԱԱ2018–ի որակավորման 7–րդ տուրում Հարավամերիկյան կոնֆեդերացիայի գոտում։ Այս մասին ասվում է ՖԻՖԱ–ի կայքում։
Արգենտինական Մենդոսա քաղաքում տեղի ունեցած հանդիպումն ավարտվել է 1:0 հաշվով՝ հօգուտ տանտերերի։ Միակ գոլը հանդիպման 43–րդ րոպեին հեղինակել է «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնելլ Մեսսին։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 12–ին Մեսսին որոշում կայացրեց վերադառնալ Արգենտինայի հավաքական, որտեղից հեռանալու մտադրություն էր հայտնել Ամերիկայի գավաթի խաղարկության ժամանակ արգենտինացիների պարտությունից հետո։

Месси забил победный гол в первом после возвращения в сборную Аргентины матче (видео)
Сборная Аргентины обыграла команду Уругваяв в матче 7-го тура квалификации чемпионата мира 2018 года в зоне Южноамериканской конфедерации футбола, передает «Lenta.ru».
Встреча, прошедшая в ночь на пятницу в аргентинском городе Мендоса, завершилась со счетом 1:0 в пользу хозяев. Единственный гол на счету нападающего «Барселоны» Лионеля Месси, форвард отличился на 43-й минуте игры.
Напомним, что 12 августа Месси решил вернуться в сборную Аргентины. В конце июня после поражения аргентинцев в финале Кубка Америки нападающий объявил о завершении международной карьеры.