Թրամփ. «Պուտինը ծիծաղում է Քլինթոնի վրա»
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը լուրջ չի վերաբերվում դեմոկրատական թեկնածու Հիլարի Քլինթոնին։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն։
«Պուտինը նայում է նրան ու ծիծաղում, նայում է ու ժպտում։ Հիլարին սիրում է կոպիտ խաղալ Ռուսաստանի հետ։ Նա սիրում է կոշտ խոսել, ապա հեռանալ»,–նշել է Թրամփը։
Միլիարդատերը հավելել է՝ ՌԴ առաջնորդը վստահ է, որ Քլինթոնի հաղթանակի դեպքում «նրա հետ հեշտ կլինի, որովհետև նա սիրում է վատ (ԱՄՆ–ի համար) որոշումներ կայացնել»։

Трамп: «Путин смеется над Клинтон»
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп заявил, что президент России Владимир Путин не воспринимает серьезно кандидата на пост главы государства экс-госсекретаря Хиллари Клинтон, передает РИА «Новости».
«Путин смотрит на нее и смеется, смотрит – и улыбается. Хиллари любит жестко играть с Россией… Она любит жестко поговорить, а потом уйти», – сказал миллиардер.
Он добавил, что российский президент уверен, что в случае победы Клинтон на выборах «с ней будет легко, потому что она принимает плохие решения».