Սահակաշվիլիի կառավարման սարսափների մասին «Իմեդին» սերիալ է սկսել ցուցադրել (տեսանյութ)
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի կառավարման 9 տարիների մասին տեղական «Իմեդի» հեռուստաալիքը սերիալ է սկսել ցուցադրել։
Սեպտեմբերի 6–ից ցուցադրվող «Հերոկրատիա» բազմասերիանոց ֆիլմի ռեժիսոր, վավերագրող Գեորգի Խաինդրավայի խոսքով՝ ժապավենն այն մասին Է, թե վրացական հասարակությունն ինչ կրակների ու դժոխքի միջով Է անցել Սահակաշվիլիի օրոք:
«Այդ դժոխքով Վրաստանում 300 հազար մարդ Է անցել, որոնց իրապես վերաբերել Է այն ժամանակվա իշխանությունների կողմից գործադրված բռնությունը: Դա չի կարելի մոռանալ»,- ասել Է Խաինդրավան:
«9+1» պայմանական անվանումով սերիալը նկարահանվել Է Վրաստանի նախկին վարչապետ, միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլիի պատվերով ու ֆինանսավորմամբ:

Грузинский канал начал показывать сериал о стране при режиме Саакашвили (видео)
Грузинская телекомпания «Имеди» поздно вечером во вторник приступила к демонстрации многосерийного фильма «Херократия», рассказывающего о девяти годах правления экс-президента Грузии Михаила Саакашвили, передает «Интерфакс».
По словам режиссера фильма, документалиста Георгия Хаиндрава, который в правительстве Саакашвили работал госминистром по вопросам урегулирования конфликтов, это фильм о том, через какой огонь и ад прошло грузинское общество при Саакашвили.
«Через этот ад прошли 300 тысяч человек в Грузии, которых реально коснулось насилие со стороны тогдашних властей. Об этом нельзя забывать», – заявил журналистам Хаиндрава.
Сериал, условное название которого было «9+1», снят по заказу и финансировании бывшего премьер-министра Грузии, миллиардера Бидзины Иванишвили. Сериал будет показываться в неделю три раза – по вторникам, пятницам и воскресеньям в период до парламентских выборов в стране, назначенных на 8 октября.