ՌԴ ԱԳՆ. «Թուրքիայի համար վիզաները չեղարկելու հարց դեռևս չի առաջացել»
ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ալեքսեյ Մեշկովը հայտարարել է, որ Թուրքիայի քաղաքացիների համար ռուսական վիզաները չեղարկելու հարց դեռևս չի առաջացել։ Այս մասին փոխանցում է РИА «Новости»–ն։
«Դեռևս այդ թեմային հարցը չի հասել։ Թուրքիայում իրավիճակը շարունակում է մնալ բարդ, սակայն, ինչպես գիտեք, ռուսական կողմը վերականգնել է չարթերային թռիչքները դեպի այդ երկիր»,– ասել է Մեշկովը;
Նա նշել է, որ այս հարցի առաջընթացը կախված է լինելու նաև թուրքական հատուկ ծառայությունների՝ իրենց ռուսական գործընկերների հետ աշխատելու պատրաստակամությունից։
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը շնորհակալություն էր հայտնել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին երկրների միջև չարթերային թռիչքները վերականգնելու համար։

МИД России: «Вопрос об отмене виз для Турции пока не стоит»
Замглавы МИД России Алексей Мешков заявил, что вопрос об отмене российских виз для граждан Турции пока не стоит, передает РИА «Новости».
«Пока вопрос на эту тему не стоит. Ситуация в Турции еще достаточно сложная, хотя, как вы знаете, российская сторона возобновила чартерные перевозки в эту страну», – сказал Мешков.
Он отметил, что прогресс по этому вопросу будет зависеть и от готовности турецких спецслужб к сотрудничеству с их российскими партнерами.
Ранее президент Турции Реджеп Эрдоган поблагодарил президента России Владимира Путина за восстановление чартерных авиаперелетов между странами