ԱՄՆ կառավարությունից խնդրել են չօգտագործել «Galaxy Note 7»
ԱՄՆ կառավարության՝ Սպառողական ապրանքների անվտանգության հարցով հանձնաժողովը խնդրել է սպառողներին չօգտագործել «Samsung Galaxy Note 7» սմարթֆոնները, քանի որ դրանք ենթակա են անսպասելի բռնկման։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Նշվում է, որ սմարթֆոնների բռնկվելու դեպքեր են արձանագրվել մարտկոցը լիցքավորելիս։ Գերատեսչությունն աշխատում է պաշտոնապես նշված արտադրանքը հետ կանչելու ուղղությամբ։
«Galaxy Note 7»–ն արգելել է նաև ԱՄՆ Քաղավիացիայի վարչությունը, որը խնդրել էր ուղևորներին չլիցքավորել սմարթֆոնն ինքնաթիռում, ինչպես նաև չունենալ այն ուղեբեռում։

В правительстве США попросили не использовать «Galaxy Note 7»
Комиссия по безопасности потребительских товаров при правительстве США попросила потребителей перестать использовать смартфоны «Samsung Galaxy Note 7», поскольку они подвержены внезапному возгоранию, передает «Gazeta.ru».
В связи с участившимися случаями возгорания девайсов при зарядке и использовании комиссия попросила пользователей воздержаться от использования этих смартфонов. Кроме того, ведомство работает над официальным отзывом продукции из точек реализации.
Также с запретом на «Galaxy Note 7» выступило федеральное управление гражданской авиации США. Оно попросило пассажиров не заряжать устройство на борту самолетов, а также не сдавать в багаж.