ՌԴ ՊՆ–ն առցանց կհեռարձակի Հալեպում տիրող իրադրությունը
Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունն առցանց կհեռարձակի սիրիական Հալեպում տիրող իրադրությունը։ Այս մասին հայտնում է ТАСС–ը։
«Սիրիայի Արաբական Հանրապետության տարածքում հակամարտող կողմերի կողմից ռազմական գործողությունների դադարեցման թափանցիկությունն ապահովելու նպատակով 2016–ի սեպտեմբերի 15–ից ՌԴ ՊՆ պաշտոնական կայքում առցանց հեռարձակում կիրականացվի Հալեպից»,–հայտարարել է գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովը։
Նրա խոսքով՝ հեռարձակումը կիրականացվի ինչպես ցամաքային տեսախցիկներով (Էլ Հալիդիա և Թել Ջոբեքժա շրջաններից), այնպես էլ անօդաչուներով (Հալեպի արևելյան շրջաններից)։
Հիշեցնենք՝ Սիրիայում ՌԴ և ԱՄՆ պայմանավորվածությունից հետո հրադադարի ռեժիմ է հաստատվել սեպտեմբերի 12–ից։

Минобороны России будет вести онлайн-трансляцию обстановки в Алеппо
Минобороны России на своем сайте начнет вести онлайн-трансляцию обстановки в сирийском Алеппо, передает ТАСС.
«В целях обеспечения прозрачности выполнения сторонами режима прекращения боевых действий на территории Сирийской Арабской Республики с 15 сентября 2016 года на официальном сайте Минобороны России организована онлайн-трансляция обстановки в городе Алеппо с камер видеонаблюдения», – сообщил официальный представитель военного ведомства РФ Игорь Конашенков.
По его словам, трансляция будет вестись как с наземных камер, так и с беспилотника.
«Интернет-трансляция ведется с двух камер на земле: в районах Эль-Халидия и Тель-Джобекжа. Также впервые организована открытая онлайн-трансляция в режиме реального времени обстановки в восточных районах Алеппо с беспилотного летательного аппарата», – уточнил генерал.