Թրամփը համոզվել է Օբամայի՝ ԱՄՆ քաղաքացիություն ունենալու մեջ
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը խոստովանել է, որ ԱՄՆ գործող նախագահ Բարաք Օբաման ծնվել է Միացյալ Նահանգներում և ամերիկյան քաղաքացիություն ունի։ Այս մասին հայտնում է «Bloomberg»–ը։
«Կարողանալով նախագահ Օբամայի ծննդյան վկայականը ստանալ, որն ուրիշներին չի հաջողվել, պարոն Թրամփը հավատացել է, որ նախագահ Օբաման ծնվել է ԱՄՆ–ում»,–հայտարարել է Թրամփի նախընտրական շտաբի ներկայացուցիչ Ջեյսոն Միլլերը։
«Washington Post»–ի տեղեկատվությամբ՝ 2008–ի նախընտրական արշավի ժամանակ Օբամայի ծննդավայրի մասին հարցը բարձրացրել էր Հիլարի Քլինթոնը։

Трамп убедился в достоверности американского гражданства Обамы
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп признал, что действующий президент страны Барак Обама родился в Соединенных Штатах, как следствие, имеет американское гражданство, передает «Gazeta.ru».
«Сумев получить свидетельство о рождении президента Обамы, когда другие не смогли, господин Трамп поверил, что президент Обама родился в Соединенных Штатах», – заявил представитель предвыборного штаба Трампа Джейсон Миллер.
По информации «Washington Post», в ходе предвыборной кампании 2008 года вопрос о месте рождения Обамы подняла тогдашний кандидат в президенты Хиллари Клинтон.
Однако, согласно заявлению Миллера, «как всегда, Хиллари Клинтон оказалась слаба, чтобы получить ответ».