Նովոսիբիրսկում աշակերտուհին մահացել է պարի դասի ժամանակ
ՌԴ Նովոսիբիրսկում 13–ամյա աշակերտուհին մահացել է պարի դասի ժամանակ։ Դեպքը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 15–ի երեկոյան Լենինյան շրջանի դպրոցներից մեկում։
Պարի դասի ժամանակ աղջկա ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է։ «Интерфакс»–ի փոխանցմամբ՝ կարճ ժամանակ անց 7–րդ դասարանի աշակերտուհին մահացել է։
«ВКонтакте» սոցցանցում մահացածի քույր ներկայացածը գրել է, որ աշակերտուհին վաղուց էր պարում. մի անգամ նա կորցրել է գիտակցությունը, սակայն բժիշկներն ասել են, որ աղջիկը, հավանաբար, պարզապես քիչ է կերել, դրա համար էլ ուժերը սպառվել են։
Դպրոցականի մահվան պատճառները ներկայումս հետաքննում է ՌԴ ՔԿ–ն, որը պարզում է բուժօգնության՝ ժամանակին տրամադրվելն ու որակը։

Новосибирская школьница умерла на уроке танца
13-летняя школьница умерла во время учебных занятий в школе. Это произошло вечером 15 сентября в школе Ленинского района Новосибирска.
На уроке танцев у девочки резко ухудшилось здоровье, сообщает «Интерфакс». Вскоре ученица седьмого класса скончалась.
О произошедшем стало известно после публикации в соцсети «ВКонтакте». Здесь представившаяся сестрой погибшей девушка написала, что ее родственница давно занималась танцами. Ранее она уже теряла сознание, но врачи сказали, что все будет нормально, якобы семиклассница просто мало ела, поэтому у нее практически не было сил.
Проверку по факту смерти школьницы проводят следователи Следственного комитета России. Им предстоит оценить своевременность и качество оказания медицинской помощи школьнице.