Նիկոլաս Քեյջ. «Այն, ինչ արեց Սնոուդենը, փոխեց ամբողջ աշխարհը»
Հոլիվուդյան դերասան, «Օսկարի» դափնեկիր Նիկոլաս Քեյջը հայտարարել է, որ ԱՄՆ Ազգային անվտանգության գործակալության նախկին աշխատակից Էդվարդ Սնոուդենի գործունեությունը փոխել է աշխարհը։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն։
Քեյջը Մոսկվա է ժամանել՝ ներկայացնելու «Հածանավ» ֆիլմը։
Մամլո ասուլիսի ժամանակ դերասանին հարցրել են՝ ինչպես է նա համաձայնել դեր ստանձնել Օլիվեր Սթոունի «Սնոուդեն» ֆիլմում, որն արդարացնում է նախկին գործակալին, որին որոշ ամերիկացիներ դավաճան են անվանում։
Քեյջը նշել է, որ աշխատել է չեզոք մոտենալ դրան։
«Դերասանի խնդիրն է հայելի լինել և արտացոլել այն, ինչ կատարվում է հասարակության մեջ չեզոք դիրքից։ Դա հենց այն է, ինչ ես արել եմ»,–ասել է Քեյջը՝ ընդգծելով՝ այն, ինչ արեց Սնոուդենը, փոխեց ամբողջ աշխարհը։

Николас Кейдж: «То, что сделал Сноуден, изменило мир»
Голливудский актер, лауреат премии «Оскар» Николас Кейдж заявил, что действия экс-сотрудника Агентства национальной безопасности США Эдварда Сноудена изменили мир. Об этом сообщает РИА «Новости».
Кейдж приехал в Москву, чтобы представить фильм «Крейсер». Во время пресс-конференции актера спросили, как он согласился на роль в ленте «Сноуден» Оливера Стоуна, оправдывающей бывшего сотрудника АНБ, которого некоторые американцы называют предателем.
По словам Кейджа, он старался относиться к этому нейтрально.
«Задача актера – быть зеркалом и отражать то, что происходит в обществе с нейтральной позиции. Это именно то, что я сделал», – отметил артист, подчеркнув, что сделанное Сноуденом изменило мир.