ԱՄՆ–ում մահացել է բողոքի ցույցի մասնակիցը
ԱՄՆ–ի Հյուսիսային Քարոլինա նահանգի Շառլոտ քաղաքում ոստիկանության հետ բախման ընթացքում մահացել է բողոքի ակցիայի մասնակից, ով հրազենային վնասվածք է ստացել։ ԶԼՄ–ի տվյալներով՝ ոստիկանությունը որևէ կապ չի ունեցել փոխհրաձգության հետ։ Կրակը բացել է զինված քաղաքացին։
Նախօրեին ցույցը ցրելու նպատակով իրավապահ մարմինների աշխատակիցները կիրառել են արցունքաբեր գազ և պլաստիկե փամփուշտներ։ Բողոքի ցույցը սկսվել է այն բանից հետո, երբ ոստիկանը կրկին կրակել էր աֆրոամերիկացու վրա։ Տղամարդը դուրս էր եկել իր մեքենայից՝ ձեռքին հրազենային զենք, և արագ հետ նստել։ Երբ նա կրկին զինված դուրս է եկել, ոստիկանը կրակ է բացել։
Աֆրոամերիկացու մահվանից հետո բռնկված բախումների ընթացքում ոստիկանության 12 աշխատակից վնասվածքներէ ստացել։

В США погиб участник акции протеста
В американском Шарлотте (штат Северная Каролина) в ходе столкновений с полицией погиб участник акции протеста, получивший огнестрельное ранение. По данным СМИ, полиция не имеет отношения к перестрелке, огонь открыл вооруженный гражданский человек.
Накануне для разгона демонстрации сотрудники правоохранительных органов применили слезоточивый газ и пластиковые пули. Акция протеста началась после того, как полицейским был снова застрелен афроамериканец. Мужчина вышел из своей машины с огнестрельным оружием в руке и быстро сел обратно. Когда он появился снова – снова с оружием, – полицейский открыл огонь на поражение.
В ходе вспыхнувших после гибели афроамериканца столкновений 12 сотрудников полиции получили ранения.