Գյումրիում տեղի ունեցավ ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության հանրային հավաքը (տեսանյութ, ֆոտոշարք)
Սեպտեմբերի 29–ին Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում տեղի է ունեցել ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության հանրային հավաքը։
Ելույթ են ունեցել կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը, Գյումրիի ավագանու ցուցակի 1–ին համար Հովհաննես Ասոյանը, ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության խորհրդի համակարգող Անդրանիկ Թևանյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ և կուսակցության փոխնախագահներ Էլինար Վարդանյանը և Ստեփան Մարգարյանը, ՀՀ մարդու իրավունքների 3-րդ պաշտպան և կուսակցության վարչության անդամ Կարեն Անդրեասյանը, լեգենդար «Արաբո» ջոկատի հրամանատար և կուսակցության վարչության անդամ Մանվել Եղիազարյանը։
Հանդիպմանը նաև ներկա էին ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության վարչության անդամներ Արեգնազ Մանուկյանն ու Վահե Հախվերդյանը, կուսակցության անդամ Աղվան Պողոսյանը և Գյումրիի ավագանու ցուցակի անդամները:

В Гюмри состоялось общественное собрание партии «Консолидация» (видео, фоторяд)
29 сентября в Государственном драмтеатре им. Вардана Ачемяна в Гюмри прошла общественная встреча партии «Консолидация».
Перед гюмрийцами выступили председатель партии Вардан Осканян, первый номер пропорционального списка партии на выборах Совета старейшин города Ованнес Асоян, координатор совета партии Андраник Теванян, депутаты НС и вице-председатели партии Элинар Варданян и Степан Маргарян, члены правления партии – 3-й омбудсмен Армении Карен Андреасян и командир легендарного отряда «Арабо» Манвел Егиазарян.
Во встрече приняли участие также члены правления партии «Консолидация» Арегназ Манукян и Ваге Ахвердян, член партии Агван Погосян и представители пропорционального списка партии на выборах ОМС.