Պուտինն իր ծննդյան օրը կնշի Մոսկվայում՝ ընկերների և մտերիմների հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իր 64-ամյակը կնշի Մոսկվայում՝ ընկերների և մտերիմների հետ։ Այս մասին «life.ru»–ի հետ զրույցում պատմել է Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Պուտինը Մոսկվայում կլինի հարազատների, մտերիմների ու ընկերների հետ»,–ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
Պեսկովը հավելել է, որ ՌԴ նախագահը չի կարող իր ծննդյան օրը հանգիստ վերցնել, քանի որ հոկտեմբերի 7–ին շնորհավորական մեծաթիվ զանգեր են սպասվում, և դրանց ընթացքում առաջնորդները կարող են օգտվել հնարավորությունից և երկկողմ գործերը քննարկել։
Աղբյուրը հիշեցնում է՝ իր 63-ամյակը Պուտինը նշել է Սոչիում՝ հոկեիստների, հարազատների ու մտերիմների շրջապատում, մասնակցել նաև Գիշերային հոկեյի լիգայի խաղին։

Путин отметит свой день рождения в Москве с близкими и друзьями
Президент России Владимир Путин отметит свой 64-й день рождения в Москве вместе с родными и друзьями. Об этом в интервью «Life» заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
«Путин будет в Москве с родными, близкими и друзьями», – заявил Песков.
Представитель Кремля отметил, что президенту РФ не удастся взять выходной в свой день рождения, так как на 7 октября планируется большое количество международных поздравительных звонков. Во время них лидеры могут использовать возможность обсудить двусторонние дела.
Издание напоминает, что свое 63-летие Путин отмечал в Сочи в кругу хоккеистов, а также родных и близких. Тогда он принял участие в матче Ночной хоккейной лиги.