Քլինթոն. «ՌԴ կիբերհարձակումների նպատակը Դոնալդ Թրամփի հաղթանակն է»
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի կողմից իրականացված կիբերհարձակումների նպատակն ԱՄՆ ընտրություններում իր մրցակից, հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին հաղթանակի տանելն է։
«Յուրաքանչյուր ամերիկացի պետք է իմանա, որ Ռուսաստանն ուրախությամբ այդ թշնամական քայլին է գնում՝ օգնելու Դոնալդ Թրամփին նախագահ դառնալ»,–ասել է Քլինթոնը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ԱՄՆ ազգային անվտանգության գործակալությունն ու հետախուզությունը ՌԴ–ին մեղադրել էին ամերիկյան քաղաքական ինստիտուտների կայքերը կոտրելու մեջ։ ԿԸՀ կայքի վրա ձեռնարկված գրոհն, ըստ ամերիկացիների, պայմանավորված է ՌԴ–ի՝ ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների վրա ներգործելու մտադրությամբ։

Хиллари Клинтон: «Цель хакерских атак России – привести Трампа к победе»
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон заявила, что задача киберпреступлений со стороны России – привести её соперника от республиканцев Дональда Трампа к победе на выборах, передает «Life».
«Каждый американец должен знать, что Россия с радостью идёт на такие враждебные акты, чтобы помочь Дональду Трампу стать президентом», – заявила экс-госсекретарь США.
Напомним, что ранее Министерство национальной безопасности США и американская разведка обвинили РФ во взломе сайтов политических институтов США. Речь, в частности, шла о сайте Центризбиркома, атака на который, по мнению американцев, продиктована намерением России повлиять на избирательный процесс в США.