Սամբոյի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը ներկայացնելու է 7 մարզիկ
2010թ. նոյեմբերի 4-ից 8-ը Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում կայանալիք Սամբոյի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը ներկայացնելու է 7 մարզիկ:  Կանանց մրցումներում հանդես կգա 48 կգ քաշային Ռուզաննա Սարգսյանը, տղամարդկանց' Տիգրան Կիրակոսյանը /52կգ/, Վահան Վարդանյանը /57կգ/, Վահրամ Գրիգորյանը /62կգ/, Վաչիկ Վարդանյանը /68կգ/, Աշոտ Դանիելյանը /74կգ/ և Արտակ Ծատինյանը /90կգ/:
Մեր պատվիրակությունը, որի կազմում են նաև մարզիչ Էռնեստ Միրզոյանը, մրցավար Էդուարդ Ասլանյանը և Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը Տաշքենդ կմեկնի նոյեմբերի 2-ին:

В первенстве мира по самбо Армению представят 7 спортсменов
4-8 ноября 2010 года в первенстве мира по самбо, которое пройдет в столице Узбекистана Ташкенте, Армению представят 7 спортсменов. В женских соревнованиях выступит Рузанна Саркисян в весовой категории в 48 кг., а среди мужчин - Тигран Киракосян /52кг/, Ваан Варданян /57кг/,  Ваграм Григорян /62кг/, Вачик Варданян /68кг/, Ашот Даниелян /74кг/ и Артак Цатинян /90кг/.
В состав нашей делегации, отбывающей в Ташкент 2 ноября,  входят тренер Эрнест Мирзоян, арбитр Эдуард Асланян, председатель Федерации Армении по самбо Левон Айрапетян.