ԱՄՆ նոր նախագահը կստանա Օբամայի 11 մլն թվիթթերյան հետևորդներին
ԱՄՆ նոր նախագահը կստանա երկրիր ներկա առաջնորդ Բարաք Օբամայի 11 մլն թվիթթերյան հետևորդներին։ Այս մասին ասվում է Սպիտակ տան կայքում։
2017–ի հունվարի 20–ից @POTUS օգտահաշիվը կվարվի ԱՄՆ 45-րդ նախագահի անունից։ Օբամայի բոլոր թվիթները կտեղափոխվեն նրա նոր պաշտոնական @POTUS44 միկրոբլոգ։
Սպիտակ տունը հիշեցրել է, որ Օբաման ԱՄՆ առաջին նախագահն է, որն ակտիվորեն ներկայացվում է սոցցանցերում։ Նա առաջինն է սկսել «Ֆեյսբուքի» ուղիղ հեռարձակումներ իրականացնել Օվալաձև սենյակից և պատասխանել քաղաքացիների հարցերին «YouTube»–ում։

Новый президент США получит 11 млн подписчиков Обамы в «Twitter»
Новый президент США получит 11 млн подписчиков нынешнего главы государства Барака Обамы в «Twitter». Об этом Белый дом сообщил на своем сайте, передает «Gazeta.ru».
С 20 января 2017 года аккаунт @POTUS будет вестись от имени 45-го американского президента. Все твиты Обамы будут перемещены в его новый, официальный экс-президентский микроблог @POTUS44.
Как напомнили в Белом доме, Обама – первый президент, активно представленный в соцсетях. Он стал первым американским лидером со страницей в «Twitter» под ником @POTUS, он первым начал вести трансляции в «Facebook» из Овального кабинета и отвечать на вопросы граждан в «YouTube» и т. д.