ԻՊ առաջնորդը կոչ է արել ներխուժել Թուրքիա
Երկար լռությունից հետո «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման առաջնորդ Աբու Բաքր Ալ-Բաղդադին ուղերձ է հղել իր հետևորդներին։ «Washington Post»–ի փոխանցմամբ՝ 31–րոպեանոց ձայնագրության մեջ, որի իսկությունը ստուգել հնարավոր չէ, նա կոչ է արել ներխուժել Թուրքիա։
Ալ-Բաղդադին հորդորել է ԻՊ գրոհայիններին «իրենց զայրույթի կրակը թափել» Սիրիայում կռվող Անկարայի զորքերի վրա և ռազմական գործողությունները տեղափոխել Թուրքիա:
«Այսօր Թուրքիան խառնվել է մեր գործողություններին և ընդդիմանում է ջիհադի իրագործման մեր նպատակին... ներխուժե՛ք Թուրքիա և նրանց անվտանգությունը վերածեք վախի»,- ասվում է ձայնագրության մեջ:

Главарь ИГ призвал осуществить вторжение в Турцию
Главарь террористической группировки «Исламское государство» Абу Бакр аль-Багдади призвал своих сторонников осуществить вторжение в Турцию, сообщает «The Washington Post».
В 31-минутной аудиозаписи, проверить аутентичность которой не представляется возможным, Багдади призвал «обрушить огонь гнева» боевиков на войска Анкары, сражающихся в Сирии, и перенести боевые действия на территорию самой Турции.
«Турция сегодня вмешалась в целый спектр наших действий и противостоит нашей цели осуществления джихада… вторгнитесь в нее и превратите их безопасность в страх», – отметил главарь боевиков.